Genel

Ünlü mimardan bahar daveti

M&M Mimarlık kurucusu, Türkiye’nin ödüllü mimarlarından Merve Mermer, Quasar İstanbul’daki ofisinin açılışını bir bahar daveti ile gerçekleştirdi.

Merve Mermer’in verdiği davete sanat ve cemiyet hayatından tanınmış isimler katıldı

M&M Mimarlık kurucusu mimar Merve Mermer, Quasar İstanbul’daki ofisinin açılışı için önceki gün bir davet verdi. Fairmont Quasar İstanbul Hotel’in Presidential Suite’inde, Yağmur Kalyoncu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen davete Ebru Akel, Nur Tuğba Algül, Cansu Eroğlu, Emel Yıldırım, Ece Kıral, Gül Erçetingöz, Berrin Ak, Şebnem Akman Balta, Arzu Kunt, Günsel Ülkü, Gülşen Şener gibi iş, sanat cemiyet hayatının tanınmış isimleri katıldı.

Merve Mermer, Quasar İstanbul’daki ofisinin açılışı için davet verdi

Davette ünlü astrolog Hande Kazanova burçların mimari yapılar ve dekorasyon üzerindeki etkilerini anlattı. Mimari alanda sıfır atık projesinin de gönüllü mimarlarından olan Merve Mermer de davetlilerine, dünyayı yormadan, kaynakları doğru kullanarak güvenli ve de estetik yapıların nasıl oluşturulabileceği konusunda bilgi verdi. Ayrıca mekan enerjisinin insanlar üzerindeki etkisini paylaştı ve sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamında inşaat sektöründe, yeşil bina ve LEED sertifikasyon uygulamalı tasarımların hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Mermer, davette deprem felaketi ile ilgili konuştu

Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketinden sonra mimarlara da büyük görev düştüğünün altını çizen Mermer şöyle devam etti: “Ağır hasarlı bina sayısını en aza indirmek için mimarların zemin yapısına göre projeler üretmesi gerekiyor. Diğer meslek gruplarıyla koordineli çalışılması gerekiyor. Deprem sorası yeniden yapılaşmada kentlerin zemin gerekliliğine ve kültürel değerlerine göre binaların tasarlanması büyük önem taşıyor.”